اغلب مردم نمی دانند که چه چیزی باعث ایجاد سندرم تونل کارپال  شده است. اما این ممکن است به دلیل زیر اتفاق بیفتد، حرکات تکراری، مانند تایپ کردن و یا هر حرکتی از مچ دست که بارها و بارها انجام می دهید. این امر مخصوصا در مورد اقداماتی است که دستانتان پایین تر از مچ دست شما قرار می گیرد.
سندرم تونل کارپال و هر آنچه لازم است بدانید

سندرم تونل کارپال معمولا در زنان بیشتر است. این ممکن است به این دلیل باشد که ناحیه تونل کارپال در زنان نسبت به مردان کمتر است. زنان مبتلا به سندرم تونل کارپال ممکن است دارای تونل های مچ پا کمتر از زنان دارای شرایط بیماری باشند. برخی از بیماری های مزمن مانند دیابت، خطر آسیب عصبی خود را افزایش می دهند، از جمله آسیب به عصب مدیان شما. شرایط تنفسی. بیماری هایی که التهاب دارند، مانند آرتریت سندرم تونل کارپال روماتوئید، می تواند بر روی تاندون در مچ دست شما تاثیر بگذارد و فشار عصب مداری شما را تحت تاثیر قرار دهد. چاقی یک عامل خطر مهم برای سندرم تونل کارپال است. تشابهات در تعادل مایع بدن. احتباس سیال ممکن است فشار داخل تونل کارال را افزایش دهد و باعث تحریک عصب مدیا شود. این در دوران بارداری و یائسگی رایج است. سندرم تونل کارپ با بارداری به طور کلی پس از بارداری خود را قطع می کند. سایر شرایط پزشکی.


ورزش برای سندرم تونل کارپال و هر آنچه لازم است بدانید

شرایط خاصی نظیر یائسگی، چاقی، اختلالات تیروئید و نارسایی کلیه ممکن است باعث افزایش شانس سندرم تونل کارپال شود. عوامل محیطی. ممکن است که کار با ابزارهای ارتعاشی یا در خط مونتاژ که نیاز به خمیدگی طولانی مدت یا تکراری مچ دست داشته باشد ممکن است فشار عصبی مدیا را ایجاد کند یا آسیب عصبی را بدتر کند. با این وجود، شواهد علمی متناقض است و این عوامل ثابت نشده است به عنوان علل ورزش برای سندرم تونل کارپال مستقیم سندرم تونل کارپال. مطالعات متعددی انجام شده است که آیا ارتباط بین استفاده از کامپیوتر و سندرم تونل کارپال وجود دارد. با این حال، کافی نیست کافی و شواهد سازگار برای حمایت از استفاده گسترده از کامپیوتر به عنوان عامل خطر برای سندرم تونل کارپ، اما ممکن است باعث شکل دیگری از درد دست باشد.


سندرم تونل کارپال در بارداری و هر آنچه لازم است بدانید

پیشگیری هیچ استراتژی اثبات شده برای جلوگیری از سندرم تونل کارال وجود ندارد، اما شما می توانید با استفاده از این روش استرس بر روی دست ها و مچ دست خود را کم کنید: نیروی خود را کاهش دهید و آرامش خود را تسکین دهید. برای مثال، اگر کار شما شامل یک حساب نقدی یا صفحه کلید باشد، سندرم تونل کارپال در بارداری کلید را به آرامی فشار دهید. برای دست خط طولانی مدت، از یک قلم بزرگ با یک آداپتور دستگیره بزرگ و نرم، و جوهر آزاد جریان استفاده کنید. از وقفه های مکرر استفاده کنید. به طور دوره ای کشش و خم شدن دست ها و مچ دست ها را به طور مرتب انجام دهید. وظایف متناوب در صورت امکان این خصوصیت مهم است اگر از تجهیزاتی استفاده کنید که ارتعاش را انجام می دهند یا نیاز به مقدار زیاد نیروی خود دارند. فرم را ببینید. اجتناب از خم شدن مچ دست خود را به سمت بالا یا پایین. موقعیت وسط آرام تر بهتر است. صفحه کلید خود را در ارتفاع آرنج یا کمی پایین نگه دارید. بهبود وضعيت شما. وضعيت نادرست رول شانه ها به جلو، شكستن عضلات گردن و شانه و فشردن اعصاب در گردن شما مي شود.


سندرم تونل کارپال پا و هر آنچه لازم است بدانید

این می تواند بر روی مچ دست ها، انگشتان دست و دست ها تاثیر بگذارد. تغییر ماوس کامپیوتر خود. اطمینان حاصل کنید که موس کامپیوتر شما راحت است و مچ دست شما را تحمل نمی کند. دستان خود را گرم نگه دارید. اگر در محیطی سرد کار کنید، احتمال بیشتری برای درد و سفتی دست خواهید سندرم تونل کارپال پا داشت. اگر دمای کار را کنترل نکنید، دستکشهای انگشتی را که دستها و مچ دست را گرم نگه داشته است قرار دهید. پزشک شما ممکن است از شما سوالاتی بپرسد و یک یا چند آزمایش زیر را انجام دهید تا مشخص شود آیا سندرم تونل کارپال وجود دارد: تاریخچه علائم . پزشک شما الگوی علائم شما را مرور خواهد کرد. به عنوان مثال، به این دلیل که عصب مدونی انگشت کوچک خود را احساس نمی کند، علائم در آن انگشت ممکن است نشان دهنده مشکل دیگری از سندرم تونل کارپال باشد.


منابع: سندرم تونل کارپال, ورزش برای سندرم تونل کارپال, سندرم تونل کارپال در بارداری, سندرم تونل کارپال پا, درمان سندرم تونل کارپال در طب سنتی, سندرم تونل کارپال بازو, عمل جراحی سندرم تونل کارپال, مچ بند طبی برای سندرم تونل کارپال