عوامل خطر فشار خون بالا در دوران بارداری یا پره اکلامپسی را می شناسید؟  انتخاب های شیوه ناسالم ممکن است منجر به فشار خون بالا در دوران بارداری شود. داشتن اضافه وزن یا چاق بودن و یا غیر فعال بودن، عوامل خطر اصلی فشار خون بالا هستند.
پره اکلامپسی + هر آنچه باید بدانید

اختلالات لخته شدن کربوهیدراتی مانند ترومبوفیلیا یا سندرم آنتی فسفولیپید دیابت یا بیماری کلیوی بیماری های اتوایمیون مانند لوپوس اگر شما در معرض خطر پره اکلامپسی هستید، ممکن است در طول سه ماهه سوم شما ملاقات های مکرر خود را در سه ماهه سوم خود مرور کنید. درمان پره اکلامپسی چه درمان است؟ درمان پره اکلامپسی بستگی به این دارد که چقدر شدید، چقدر دور و در چه زمانی کار شما انجام می شود. پره اکلامپسی احتمالا برای ارزیابی اولیه - و احتمالا برای بقیه بارداری خود - احتمالا برای بستری شدن در بیمارستان بستری خواهد شد. برای تعیین وضعیت بیماری خود، ارائه کننده فشار خون خود را بررسی می کند، ادرار را آزمایش می کند و تعدادی از آزمایش های خون را انجام می دهد. شما همچنین باید یک سونوگرافی برای بررسی رشد کودک خود و احتمالا مشخصات بیوفیزیکی و بدون استرس ببینید که چگونه کودک شما انجام می شود. اگر پره اکلامپسی دارید و در 37 هفته یا بیشتر هستید، به احتمال زیاد، به ویژه اگر دهانه رحم شما شروع به نازک شدن و گسترش دهيد.


بالا رفتن فشار خون در بارداری + هر آنچه باید بدانید

(اگر شما نشانه هایی وجود داشته باشید که شما یا کودک شما قادر به تحمل کار نخواهی بود) صفحه زیر ادامه می یابد اگر شما هنوز در 37 هفته نیستید، وضعیت شما به نظر می رسد پایدار و کودک شما در شرایط خوب است، احتمالا نیازی به ارائه آن نیست. شما ممکن است در بیمارستان بمانید تا بتوانید تحت نظارت قرار بگیرید. یا ممکن است شما به خانه منتهی شود که ممکن است مجبور باشد فشار خون خود را کنترل کند. بیشترین ارائه دهندگان توصیه می کنند که فعالیت های خود را محدود کنند زیرا فشار خون شما در حالت آرام باقی می ماند. بالا رفتن فشار خون در بارداری اما بستر کامل، که در آن شما مدت زمان طولانی در بستر قرار دارد، خطر ابتلا به لخته های خون را افزایش می دهد و توصیه نمی شود. هیچ رژیمی خاصی وجود ندارد که شما باید در هنگام بستری شدن اصلاح کنید، و شما نمی توانید نیاز به مصرف نمک خود را محدود کنید. اما فراموش نکنید که شما قصد دارید آن را آسان کنید. اگر به طور کلی مسئولیت خرید و پخت و پز در خانه شما را داشته باشید، مجبورید به شریک زندگی خود منتقل کنید یا برای چند هفته آینده از خانواده و دوستان کمک بگیرید.


پرفشاری خون در بارداری + هر آنچه باید بدانید

آیا در خانه یا در بیمارستان، شما و کودک شما بلافاصله برای بقیه دوران بارداری شما نظارت خواهد داشت. اگر شما در خانه هستید، این بدان معنی است که شما برای تامین کننده موثر برای چک کردن فشار خون و تست ادرار (و احتمالا آزمایش خون)، و همچنین سونوگرافی های دوره ای و آزمایش های غیر استرس، به پزشک مراجعه کنید. ارائه دهنده شما همچنین ممکن است از شما بخواهد تعداد دفعاتی که کودک شما در طول یک دوره زمانی خاص (شمارش لقاح جنین) حرکت می کند را شمارش کند. اگر هر بار علائم شما نشان می دهد پرفشاری خون در بارداری که وضعیت شما بدتر شده یا کودک شما رشد نکرده است، شما به بیمارستان بستری خواهید شد و احتمالا نیاز به ارائه دارد. برای پره اکلامپسی در حین زایمان شدیدتر نیست، بنابراین شما در طول تولد بسیار مراقب باشید. تبلیغات | صفحه زیر ادامه می یابد: آیا پره اکلامپسی شدید تشدید می شود؟ اگر شما مبتلا به پره اکلامپسی شدید هستید، باید بقیه بارداری خود را در بیمارستان صرف کنید.


عوارض پره اکلامپسی + هر آنچه باید بدانید

شما ممکن است به یک بیمارستان منتقل شوید که یک متخصص بارداری خطرناک می تواند برای شما مراقبت کند. اگر فشار خون شما به میزان زیاد و همچنین سولفات منیزیم به صورت داخل وریدی به منظور جلوگیری از تشنج مصرف شود، به شما دارو داده می شود. اگر شما در 34 هفته یا بعد از آن هستید، ممکن است القا شود یا در بعضی موارد با بخش c تحویل شود. اگر هنوز 34 هفته به طول انجامید، ممکن است  عوارض پره اکلامپسی کورتیکواستروئیدها به شما کمک کنند تا ریه های کودک شما سریعتر رشد کنند. اگر بلافاصله به شما تحویل داده نشود، هر دو شما و فرزندتان به شدت تحت نظارت قرار می گیرند. در اولین نشانه ای که به شما تحمیل می شود یا توسط بخش c تحریک می شود، پره اکلامپسی بدتر می شود و یا کودک شما رشد نمی کند، صرف نظر از کجا شما در دوران بارداری هستید. اگر پره اكلامپسی را در طول یا بعد از زایمان ایجاد كنم، اگر پره اكلامپسی را در طول یا بعد از زایمان ایجاد كنید، از نزدیک تحت نظارت خواهید بود.


منابع : پره اکلامپسی, بالا رفتن فشار خون در بارداری, پرفشاری خون در بارداری, عوارض پره اکلامپسی, تفاوت اکلامپسی و پره اکلامپسی, پره اکلامپسی چیست, راههای پیشگیری از پره اکلامپسی, تعریف اکلامپسی

تگ ها: پره اکلامپسی