آیا با علائم و نشانه های فتق آشنایی دارید؟ فتق اندازه ای شبیه به یک گردو دارد و این اندازه می تواند تا حد یک توپ فوتبال نیز بزرگ شود.  فتق دارای درد بوده و کم کم درد آن زیاد می شود. باد فتق در اثر عوامل زیادی بوجود می آید و می توان آن را با راهکارهای ساده ای درمان کرد. اما گاهی نیاز به جراحی برای درمان کامل آن داریم.


فتق

باد فتق

علائم فتق

فتق شکم

فتق معده

فتق در زنان

فتق در مردان
فتق و راه پیشگیری از آن

بر روی یک تراس تکیه نکنید. پوشیدن یک لباس حمایتی که برای حفظ فتق در محل کار (فتق فتق) طراحی شده است، مشکل را اصلاح نمیکند یا به جلوگیری از عوارض کمک میکند. پزشک شما ممکن است مدت کوتاهی قبل از جراحی یک تراس فتق را توصیه کند تا راحت تر احساس کند، اما تراس جراحی جایگزین نیست. فتق چیست اگر فتق افتادگی شما کوچک است و شما را ناراحت نمی کند، ممکن است پزشک شما انتظار منتظره ای داشته باشد. در کودکان، ممکن است پزشک قبل از اعمال جراحی فشار فشار دستی را کاهش دهد.


باد فتق چیست و چگونه از دست آن رها شویم

ضعف یک فتق انسداد می تواند جریان خون را به بخشی از روده خود متوقف کند. تهدید شدن می تواند منجر به مرگ بافت روده آسیب دیده شود. فتق دچار انقباض شده تهدید کننده حیات است و نیاز به جراحی فوری دارد. اشیای سنگین را با دقت بردارید یا از سنگین کردن اجتناب کنید. اگر شما باید چیزی سنگین را بردارید، همیشه از زانوهای خود خم شوید - نه کمرتان. سیگار نکش. باد فتق در کنار نقش آن در بسیاری از بیماری های جدی، سیگار کشیدن اغلب موجب سرفه مزمن می شود که می تواند فتق بزرگی ایجاد کند یا آن را تشدید کند.


علائم فتق در شکم

ضعف ها همچنین ممکن است در دیواره شکم بعد از زایمان اتفاق بیافتد، به خصوص پس از جراحی یا جراحی شکم. در مردان، نقطه ضعف معمولا در کانال ورودی رخ می دهد، جایی که بند ناف اسپرم وارد شکمبه می شود. در زنان، کانال وارد قاعدگی یک رباط دارد که علائم فتق رحم را در جای خود حفظ می کند و گاهی اوقات فتق وجود دارد که در آن بافت همبند از رحم به بافتی اطراف استخوان ناحیه اطراف متصل می شود.


عوارض جانبی فتق در زنان

فشار بر روی بافت اطراف. فتق های پستانداران در طول زمان به صورت جراحی بازسازی می شوند. در مردان، فتق های بزرگ می توانند در شکمبه گسترش پیدا کنند، باعث درد و تورم می شوند. فتق در زنان فتق ضعف اگر محتویات فتق در نقاط ضعف در دیواره شکم به دام افتاده باشد، می تواند روده را مختل کند، منجر به درد شدید، تهوع، استفراغ و عدم توانایی حرکت روده یا عبور گاز شود.


فتق شکم و عوامل خطر آن

بودن مرد مردان هشت برابر احتمال ابتلا به فتق بی حسی را نسبت به زنان دارند. بزرگتر شدن عضلات زمانی که سن دارید تضعیف می شود. بودن سفید سابقه خانوادگی. شما یک فرد نزدیک دارید، مانند یک والد یا خواهر یا برادر، که شرایطی دارد. سرفه مزمن، از جمله سیگار کشیدن. یبوست مزمن. یبوست باعث ایجاد فشار در هنگام حرکت روده می شود. بارداری. بارداری می تواند عضلات شکمی را تضعیف کند و فتق شکم باعث افزایش فشار داخل شکم شما شود. زایمان زودرس و وزن کم هنگام تولد. فتق مزاج قبلی یا تعمیر فتق. حتی اگر فتق قبلی شما در دوران کودکی اتفاق افتاده باشد، شما در معرض خطر ابتلا به فتق مزاج دیگری هستید.


فتق معده و علل آن

برخی فتق های پستاندار هیچ علت ظاهری ندارند. دیگران ممکن است به عنوان نتیجه از: افزایش فشار داخل شکم یک نقطه ضعف در دیواره شکمی ترکیبی از افزایش فشار داخل شکم و یک نقطه ضعف در دیواره شکمی تنش در طی حرکات روده یا ادرار کردن فعالیت شدید بارداری سرفه مزمن یا عطسه در بسیاری از افراد، ضعف دیواره شکمی که به فتق بی حسی منجر می شود هنگام تولد زمانی رخ می دهد که پوشش مفصلی (پریتوژن) به درستی بسته نیست. فتق معده فتق های دیگر قوز زدن در بعضی اوقات در زمانی که عضلات به علت پیری، فعالیت بدنی شدید یا سرفه همراه با سیگار کشیدن تضعیف یا خراب می شوند، پیشرفت می کنند.منبع : فتق چیست , فتق , باد فتق , انواع فتق , علائم فتق , باد فتق چیست ,

تگ ها: فتق فتق چیست فتق شکم فتق معده