در مورد بیماری لوپوس حتما اطلاعات بیشتری کسب کنید. خیلی از افراد فکر می کنند که اگر در معرض تماس با فردی که به لوپوس مبتلا است، قرار بگیرند به این بیماری مبتلا می شوند. آیا این بیماری مسری است؟ آیا افرادی که به لوپوس پوستی مبتلا می شوند باید از دوستان و خویشان خود دور شوند؟ 

منابعی از لینک ها و سایت ها:


بیماری لوپوس


انواع لوپوس


عکس بیماری لوپوس


بیماری لوپوس و بارداری


تشخیص بیماری لوپوس
بیماری لوپوس و هر آنجه لازم است بدانید

SLE بدون شک بیماری بالقوه جدی با درگیر شدن از سیستم های متعدد بدن است. با این حال، مهم است که تشخیص دهید که اکثر افراد مبتلا به SLE سرب زندگی کامل، فعال و سالم است. افزایش دوره ای در فعالیت بیماری (عود) می تواند به طور معمول توسط داروهای مختلف مدیریت شود. بیماری لوپوس از آنجا که نور ماوراء بنفش می تواند باعث تشدید و تشدید عوارض شود، افراد مبتلا به لوپوس سیستمیک باید از قرار گرفتن در معرض آفتاب جلوگیری کنند. کرم های ضد آفتاب و لباس هایی که روی اندام ها قرار دارند می توانند مفید باشند. داروهای متوقف شده به طور ناگهانی، به ویژه کورتیکواستروئیدها، همچنین می تواند باعث ایجاد عفونت شود و باید از آن اجتناب کرد. افراد مبتلا به SLE در معرض خطر بیشتری قرار دارند


انواع لوپوس و هر آنجه لازم است بدانید

عفونت به عنوان عوارض، به ویژه اگر آنها مصرف کورتیکواستروئیدها یا داروهای سرکوب کننده ایمنی. بنابراین، هر گونه تب و تاب غیر منتظره باید به متخصصان پزشکی گزارش شود و ارزیابی شود. کلید مدیریت موفقیت آمیز SLE تماس منظم و ارتباط با پزشک است، به شما امکان نظارت بر علائم، فعالیت های بیماری و درمان عوارض جانبی را می دهد. انواع لوپوس چگونه می توان بروز لوپوس اريتماتیک سیستمی بارداری حاملگی یا تولد نوزاد باردار لوپوس مستلزم مرور ویژه ای است زیرا چالش های منحصر به فردی را ارائه می دهد. زنان باردار مبتلا به SLE حاملگی های پر خطر هستند. این حاملگی ها نیاز به نظارت تعاملی به طور کلی توسط یک متخصص روماتولوژیست همراه با یک متخصص زنان و زایمان در حاملگی های پر خطر دارد.


عکس بیماری لوپوس و هر آنجه لازم است بدانید

زنان مبتلا به SLE که باردار هستند، نیاز به مراقبت دقیق در دوران بارداری، زایمان و دوره پس از زایمان را دارند. این شامل نظارت بر جنین توسط متخصص زنان و زایمان در طی بارداری بعدی می شود. این زنان می توانند خطر سقط جنین را افزایش دهند (سقط خودبه خودی) و می تواند عوارض SLE در دوران بارداری را داشته باشد. عکس بیماری لوپوس وجود آنتیبادی های فسفولیپید مانند آنتی بادی های قلدیولیپین یا ضد انعقادی لوپوس در خون می تواند افرادی را که در معرض سقط جنین هستند شناسایی کند. آنتیبادی های قلدیولیپین با گرایش به لخته شدن خون ارتباط دارند. زنان مبتلا به SLE که دارای آنتیبادی قلدیولیپین یا ضد انعقاد لوپوس هستند، ممکن است در دوران بارداری از داروهای کاهش دهنده خون (آسپرین با یا بدون هپارین) برای جلوگیری از سقط جنین استفاده کنند.


بیماری لوپوس و بارداری و هر آنجه لازم است بدانید

سایر روش های گزارش شده شامل استفاده از گاما گلوبولین وریدی برای افراد انتخاب شده با سابقه سقط قبل از زایمان و افرادی با عوارض خونریزی پائین (پلاکت ها) در دوران بارداری است. بیماری لوپوس و بارداری زنان باردار که یک رویداد قبلی لخته شدن خون داشته اند ممکن است با ادامه استفاده از داروهای کاهش دهنده خون در طول و بعد از بارداری تا 6 تا 12 هفته، در آن زمان خطر لخته شدن همراه با بارداری کاهش می یابد. در حال حاضر Plaquenil برای استفاده در درمان SLE در دوران بارداری ایمن است. کورتیکواستروئید ها مانند پردنیزون نیز برای درمان برخی از علائم لوپوس در دوران بارداری مورد استفاده قرار می گیرند. آنتی بادی های لوپوس می توانند از مادر به جنین منتقل شوند و موجب بیماری لوپوس در نوزادان (لوپوس نوزادان) شود.


تشخیص بیماری لوپوس و هر آنجه لازم است بدانید

این شامل تولید شمارش سلول های قرمز کم (کم خونی) و / یا شمارش گلبول های سفید (لکوپنی) و شمارش پلاکتی (ترومبوسیتوپنی) و بثورات پوستی است. مشکلات در سیستم الکتریکی قلب نوزاد (بلوغ قلب مادرزادی) نیز می تواند رشد کند. گاهی اوقات، ضربان ساز ضربان قلب کودک در این شرایط مورد نیاز است. تشخیص بیماری لوپوس لوپوس نوزاد و بلوك قلب مادرزادي در نوزادان مادران مبتلا به SLE شايع تر هستند و آنتي بادي هاي خاصي به نام anti-Ro (يا anti-SSA) و anti-La (يا anti-SSB) دارند. (برای مادر نوزاد شناخته شده است که این آنتیبادی ها حتی قبل از زایمان نیز شناخته شده است. خطر ابتلا به بلوک قلبی 2٪ و خطر لوپوس نوزاد در نوزادان 5٪ است.)


منابع : بیماری لوپوس , لوپوس پوستی, انواع لوپوس, عکس بیماری لوپوس , بیماری لوپوس و بارداری, تشخیص بیماری لوپوس, آیا بیماری لوپوس خطرناک است؟, آیا بیماری لوپوس باعث مرگ میشود, آیا بیماری لوپوس واگیردار است